Despre noi

Noi contribuim la conservarea mediului inconjurator, o mare parte din produsele prezentate de catre noi pe site-ul www.e-sticla.ro sunt realizate din sticla reciclata, iar cealalta parte sunt produse realizate din sticla borosilicata.

Care este procesul de reciclare al sticlei?

Atunci cand sticla ajunge la fabrica de reciclare, in primul proces de productie sticla este sortata pe diferite culori, spalate, apoi este zdrobita in bucati mai mici, numite „cioburi”. Cioburile de sticla sunt apoi topite si turnate in produse noi. Sticla nu se degradeaza prin procesul de reciclare, astfel incat poate fi reciclata la infinit.

Produsele afisate pe site-ul www.e-sticla.ro sunt realizate handmade si sunt destinate catre acei clienti care se bucura de unicitatea produselor, de faptul ca sunt utilizate materiale reciclate, fara impact negativ asupra mediului, sau care isi doresc o parte din pasiunea captata de creator in acel produs, asemeni unui obiect de arta.

despre noi

Echipa noastra

cms-img

Pentru că meriţi să ai parte de profesionalism, seriozitate şi calitate, echipa noastra îţi pune la dispoziţie toate informaţiile de care ai nevoie pentru ca tu să gasesti produse conform dorintelor tale.

Ne puteţi contacta prin intermediul formularului de contact online disponibil in sectiunea " Contactati-ne " sau la numerele de telefon disponibile.

Testimoniale

Am primit coletul, este exact asa cum mi-am imaginat. Multumesc frumos, o zi frumoasa.

Adina Alecse

 Profesionalism si calitate la un pret excelent. Sunt foarte multumit.

Andrei Ispate

 Am avut retineri in cumpararea acestor carafe, deoarece nu stiam daca vor avea efectul dorit, insa cand le-am primit am fost foarte multumit de rezultatul final. Multumesc si multa bafta in continuare.

Anonim